Pozvánky,  Tábor

Příměstský tábor – „Příběh jedné lovecké tlupy“ – 1. 2. 2019

„Chceš se stát členem lovecké tlupy ze starší doby kamenné a dozvědět se, jak se v tomto období žilo? Odešli nám svou přihlášku a přijď mezi nás.“

program probíhá od 8:00 do 16:00 (děti je možné dovézt nejdříve v 7:00 a odvézt nejpozději v 17:00)
– cena: 550 Kč za dítě (v ceně pitný režim, oběd, materiál na výrobky,…)
s sebou: dopolední a odpolední svačina, vhodné oblečení na ven, přezůvky
přihlášky: do 24. 1. 2019

-tábor je určen pro děti 1. a 2. stupně ZŠ

– kapacita tábora: 15 – 25 dětí (nebude-li kapacita naplněna do 24. 1., tábor může být zrušen)

Co bude dobrého k obědu? polévka gulášová (A: 01a), čevapčiči, vařené brambory, (hořčice, cibule), ovoce, čaj (A: 01a,03)

(oběd zajišťuje jídelna ZŠ Všestary)

Program:

Děti se budou během celého dne snažit stát opravdovými paleolitickými lovci a sběrači. Dozví se například, jaké to bylo žít v době ledové a co vše musel člověk pro přežití umět. Vyzkouší si několik technik rozdělávání ohně, ale také si zkusí, co obnášela starost o něj. Dozví se, jak a z čeho si pravěcí lovci vytvářely své oděvy a také se naučí pracovat s pazourkovými nástroji. To však stále není vše. Aby celá táborová tlupa přežila, budou děti cvičit různé lovecké techniky, jako například hod oštěpem, hod vrhačem oštěpů, bolaso, apod. Také se dozví, proč vznikaly jeskynní malby a jak byly pro jednotlivé tlupy důležité. Na konci dne se z nich tedy stanou opravdoví paleolitičtí lovci  a budou připraveni zažít další velký historický mezník – vznik zemědělství v mladší době kamenné (viz příměstský tábor 25. 2. 2019)

Děti si, jak doufáme, z tábora neodnesou pouze předměty, které budou během dne vyrábět. Našim cílem je, aby si z tábora odnesly hlavně spoustu zážitků, nové dovednosti a zkušenosti. Aby si pravěký život vyzkoušely na vlastní kůži a možná díky tomu lépe pochopily, jací tito lidé byli.

 

Přihlášky ke stažení naleznete ZDE 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *