Pozvánky,  Tábor

Příměstský tábor – „Osada prvních zemědělců“ – 25. 2. 2019

„Chceš zjistit, jak vypadal život prvních zemědělců z mladší doby kamenné? Rád by ses dozvěděl/a, z čeho si lidé vytvářeli oblečení a jak se zdobili? Chceš vědět, jak se vyráběla a používala kamenná sekyrka? Tak je tento tábor přímo pro tebe. Odešli nám svou přihlášku a přijď mezi nás.“

program probíhá od 8:00 do 16:00 (děti je možné dovézt nejdříve v 7:00 a odvézt nejpozději v 17:00)
– cena: 550 Kč za dítě, dva sourozenci  900 Kč (v ceně pitný režim, oběd, materiál na výrobky,…)
s sebou: dopolední a odpolední svačina, vhodné oblečení na ven, přezůvky
přihlášky: do 18. 2. 2019

-tábor je určen pro děti 1. a 2. stupně ZŠ

-kapacita tábora: 15 – 25 dětí (nebude-li kapacita naplněna do 18. 2., tábor může být zrušen)

Co bude dobrého k obědu? ..informace bude doplněna…(oběd zajišťuje jídelna ZŠ Všestary)

Program:

Děti se budou během celého dne snažit stát opravdovými zemědělci z mladší doby kamenné a najít své nenahraditelné místo ve své osadě. Dozví se například, jak se od poslední doby ledové změnila příroda a jak se těmto změnám lidé přizpůsobili.  Podívají se do osady prvních zemědělců, a na vlastní kůži zjistí, jak se žilo v domech tehdejších lidí. Vyzkouší si práci s zemědělskými nástroji a dozví se, co lidé na svých polích pěstovali. Ochutnají pravěká jídla, dozví se, jak se ze lnu vytvářelo oblečení, vyzkouší si práci s kamennou sekyrkou a tuto sekyrku se naučí i vyrábět. Na konci dne, kdy se z nich stanou zkušení zemědělci, budou připraveni zažít další velký historický mezník – využívání mědi a bronzu v době bronzové (viz příměstský tábor 1. 3. 2019)

Děti si, jak doufáme, z tábora neodnesou pouze předměty, které budou během dne vyrábět. Našim cílem je, aby si z tábora odnesly hlavně spoustu zážitků, nové dovednosti a zkušenosti. Aby si pravěký život vyzkoušely na vlastní kůži a možná díky tomu lépe pochopily, jací tito lidé byli.

Přihlášky ke stažení naleznete ZDE

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *