Pozvánky,  Tábor

Příměstský tábor „Tajemství doby bronzové“ – 1. 3. 2019

„Chceš zjistit, jak vypadal život v době bronzové? Rád by ses dozvěděl/a, jaký život měli válečníci a jakými zbraněmi bojovali?  Nebo by tě zajímalo, jak se zpracovávala vlna na výrobu textilu? Chtěl/a by ses dozvědět, jak se vyráběly šperky z bronzového drátku? Tak je tento tábor přímo pro tebe. Odešli nám svou přihlášku a přijď mezi nás.“

program probíhá od 8:00 do 16:00 (děti je možné dovézt nejdříve v 7:00 a odvézt nejpozději v 17:00)
– cena: 550 Kč za dítě, dva sourozenci 900 Kč (v ceně pitný režim, oběd, materiál na výrobky,…)
– s sebou: dopolední a odpolední svačina, vhodné oblečení na ven, přezůvky
– přihlášky: do 21. 2. 2019

-tábor je převážně určen pro děti 1. a 2. stupně ZŠ

-kapacita tábora: 15 – 25 dětí (nebude-li kapacita naplněna do 21. 2., tábor může být zrušen)

Co bude dobrého k obědu? ..informace bude doplněna…(oběd zajišťuje jídelna ZŠ Všestary)

Program:

Děti se budou během celého dne snažit zjistit, jaké novinky přišly do života lidí v době bronzové. Dozví se například, jak vypadal život válečníků, jaké taktiky boje ovládali a jakými zbraněmi disponovali. Podívají se k obydlí lidí z doby bronzové a zjistí, jak v té době vypadala typická vesnice. Vyzkouší si rovněž, jaké práce byly běžnou součástí života. Naučí se například zpracovávat ovčí vlnu a vyrábět z ní textil. Rovněž si vyzkouší, jak se vytvářely typické bronzové šperky z drátku. Ochutnají rovněž pravěká jídla a dozví se, co vše dokázali tehdejší lidé vyrobit z mléka. Na konci dne tak budou připraveni zažít další velký historický mezník – přemístit se do starověkého Říma (viz příměstský tábor 18. 4. 2019)

Děti si, jak doufáme, z tábora neodnesou pouze předměty, které budou během dne vyrábět. Našim cílem je, aby si z tábora odnesly hlavně spoustu zážitků, nové dovednosti a zkušenosti. Aby si pravěký život vyzkoušely na vlastní kůži a možná díky tomu lépe pochopily, jací tito lidé byli.

Přihlášky ke stažení naleznete ZDE

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *