Příměstský tábor „Život ve starověkém Římě“ – 18. 4. 2019

„Rád by ses dozvěděl/a, jak se lidem žilo ve starověké Římě? Odešli nám svou přihlášku, staň se tak otrokem a nechej se koupit bohatým Římanem do jeho služeb. Poté dostaneš jedinečnou možnost zlepšit svůj život a usilovat o římské občanství. Nebude to však lehká cesta. Bude tě čekat řada nástrah a úkolů.“

– program probíhá od 8:00 do 16:00 (děti je možné dovézt nejdříve v 7:00 a odvézt nejpozději v 17:00)
– cena: 550 Kč za dítě (+ sourozenec = 200 Kč sleva)
(v ceně pitný režim, oběd, materiál na výrobky,…)
s sebou: dopolední a odpolední svačina, vhodné oblečení na ven, přezůvky, prostěradlo na kostým = dobrovolné)
přihlášky: do 11. 4. 2019

Program:

Děti se nástupem na tábor stanou římskými otroky. Během celého dne se pak budou snažit získat římské občanství a zlepšit tím svůj život. Aby se tak stalo, budou se muset mnohé věci naučit a zdolat spousty nástrah. Vyzkouší si například, jak pohodlné bylo oblečení římských žen a mužů a jak těžká byla výstroj a výzbroj římského legionáře. Naučí se číst a psát číslice na voskové tabulky, vyrábět typické římské nádoby (tzv. terru siggilatu) a proniknou i do výroby mozaikové dlažby. Nedílnou součástí snahy stát se římským občanem bude také vojenský výcvik a účast na honosné římské hostině, kde se děti naučí společenským mravům a pravidlům her, které musel znát každý správný Říman.

Děti si, jak doufáme, z tábora neodnesou pouze předměty, které budou během dne vyrábět. Našim cílem je, aby si z tábora odnesly hlavně spoustu zážitků, nové dovednosti a zkušenosti. Aby si pravěký život vyzkoušely na vlastní kůži a možná díky tomu lépe pochopily, jací tito lidé byli.

Přihlášky ke stažení naleznete ZDE

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Přejít k navigační liště