Upozornění

Příměstský tábor „Příběh keltské osady“ – 30. 10. 2019

Zažijte pravěk v Archeoparku Všestary u Hradce Králové

„Chceš se stát členem keltské rodiny  a vrátit se tak v čase do doby železné? Rád by si zjistil, jak pohodlné bylo keltské oblečení a jak se vyrábějí skleněné korálky, které toto oblečení zdobilo? Chtěl by ses naučit vařit kouzelný lektvar a vyzkoušet jeho účinky při boji s Římany? Odešli nám svou přihlášku a přijď mezi nás.“

– program probíhá od 8:00 do 16:00 (děti je možné dovézt nejdříve v 7:00 a odvézt nejpozději v 17:00)
– cena:550 Kč za dítě (+ sourozenec = 200 Kč sleva)
(v ceně pitný režim, oběd, materiál na výrobky,…)
– s sebou: dopolední a odpolední svačina, vhodné oblečení na ven, přezůvky, prostěradlo na kostým = dobrovolné)
– přihlášky: do 23. 10. 2019

Program:

Děti se nástupem na tábor stanou součástí keltské vesnice. Vesnice, která řadu let jako poslední odolává římskému nátlaku.  Během celého dne se děti budou snažit zapadnout mezi ostatní obyvatele osady a stát se jejími plnohodnotnými členy. Dozví se, jak se správně „po keltsku“ obléknout a ozdobit. Naučí se, jak odvrátit římský útok a jak zacházet s jednotlivými zbraněmi. Na závěr výcviku válečníků si uvaří kouzelný nápoj a jeho účinky následně vyzkouší na drzém Římanovi. Nakonec, pokud se podaří osadu uchránit, všichni společně zasednou k bujaré hostině.

Děti si, jak doufáme, z tábora neodnesou pouze předměty, které budou během dne vyrábět. Našim cílem je, aby si z tábora odnesly hlavně spoustu zážitků, nové dovednosti a zkušenosti. Aby si pravěký život vyzkoušely na vlastní kůži a možná díky tomu lépe pochopily, jací tito lidé byli.

Přihlášky ke stažení naleznete ZDE

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *