Chystáme rozšíření expozice našeho Archeoparku

Díky podpoře Královéhradeckého kraje budeme moci rozšířit naše expozice! Velmi si toho vážíme, protože nám to umožní prezentovat návštevníkům výsledky archeologického výzkumu, expedic Monoxylon a také vybudovat expozici věnovanou experimentální archeologii, zejména zpracování kamene s využitím autentických pravěkých technologií, jímž se dlouhodobě věnujeme.

„Naše expozice je pro školní exkurze i širokou veřejnost stále velmi atraktivní, ale věnuje se pravěku obecně. Chceme nabídku archeoparku trochu specifikovat. Jedna z expozic bude prezentovat výsledky archeologického průzkumu z míst, kudy povede dálnice D11. Jedná se o největší archeologickou sondu do krajiny Královéhradeckého kraje. Podařilo se nám objevit tisíce artefaktů, se kterými chceme návštěvníky seznámit,“ popisuje budoucí rozšíření expozice ředitel všestarského archeoparku Radomír Tichý.

http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/projekt-na-rozsireni-stale-expozice-archeoparku-vsestary-pokracuje-323717/?fbclid=IwAR0ChMY8IFbA5r4ubxwTAuU6q8G772Xt5tVSBxrrH8l2cFFxOk2FLtx4Izs

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Přejít k navigační liště