Upozornění

Právě vyšla nová Živá archeologie!

(Re)konstrukce a experiment v archeologii přichází s novým číslem 22/2020.
Aktuální vydání renomovaného časopisu je rozděleno na dva segmenty. Obsahuje 14 příspěvků celkem na 71 stranách v počtu nákladu 200ks.

V recenzované části dominuje příspěvek Radomíra Tichého „Experiment s vrtáním surovin neolitických a eneolitických kamenných broušených nástrojů (dutý a plný vrták)“. Je to pro nás živé téma, protože jsme se mu věnovali nejen celý loňský rok (navrtáno přes 425 hodin), ale i v těchto dnech stále zkoušíme další možnosti a technické postupy, které budeme nadále prezentovat.

V nerecenzované části vyšel článek „Poslední experiment inženýra Pavla Pavla“. Známý experimentátor se prakticky celý život zabývá možnostmi chůze ,,velikonočních,, soch moai. Ve svém příspěvku přichází na způsob nasazování klobouku pukao. Příští rok to bude 300 let od objevení Velikonočního ostrova i proto je Rapa Nui stále silné téma.

Živou archeologii si v této době bohužel nemůžete zakoupit u nás osobně a tak Vám ji rádi zašleme poštou. Objednávky prosíme pište na náš email. archeoparkvsestary@seznam.cz

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *