Programy pro dětské skupiny

(červenec, srpen 2021)

Na programy se prosím můžete přihlašovat na našem emailu: archeoparkvsestary@seznam.cz

    1. hodina – Lovci poslední doby ledové – Děti se seznámí s dobou posledních lovců na našem území. Vyzkouší si práci s pazourkovými nástroji, dozví se, jak se tehdejší lidé šatili, zdobili, i jaké vytvářeli umění. Navštíví paleolitickou jeskyni, repliku obydlí a následně si zahází oštěpem z ruky i pomocí vrhače.
    2. hodina –  Život prvních zemědělců – S krajinou prvních zemědělců se děti seznámí jak na modelu pravěké krajiny, tak ve venkovním areálu. Navštíví repliku dlouhého domu, vyzkouší si práci na poli s dřevěnou motykou, sekání dřeva replikami pravěkých seker, nadrtí obilí na zrnotěrce, vyzkouší si broušení a vrtání kamenných seker.

Skupina: 10-20 dětí

Cena: 60 Kč vstupné za dítě + 500 Kč/1 h průvodce  + 2 vedoucí zdarma

Příměstské tábory

S omluvou oznamujeme, že pro rok 2021 zatím žádné tábory nepřipravujeme.

Na tábor je nutné se předem objednat. A to buď na tel. čísle 731 541 960 nebo na e-mailové adrese archeoparkvsestary@seznam.cz

Po celý rok můžete vybírat z nabídky několika příměstských táborů, které dětem formou dobrodružství a zážitku zprostředkují život v pravěku.

 

program probíhá vždy od 8.00 do 16.00 hodin (děti je možné dovézt nejdříve v 7:00 a odvézt nejpozději v 17:00)
– cena: 550 Kč, dva sourozenci =200 Kč sleva (v ceně je pitný režim, oběd, materiál na výrobky,…)
s sebou: dopolední a odpolední svačina, vhodné oblečení na ven, přezůvky
– na tábor je nutné se přihlásit, a to nejpozději 7 dní předem
– kapacita tábora: 15 – 25 dětí (nebude-li kapacita naplněna, tábor může být zrušen;o případném zrušení tábora budete informováni prostřednictvím e-mailu minimálně 5 dní před začátkem tábora)

– tábory jsou vhodné pro 1. a 2. stupeň ZŠ

POSTUP:

-vyplňte, podepište a odevzdejte závaznou přihlášku (viz nabídka táborů níže). To lze udělat několika způsoby:

a) vyplněnou a podepsanou přihlášku do Archeoparku doneste nejpozději 7 dní před zahájením tábora (přihlášku je možné přinést po – pá 8:00 – 15:30)

b) pořiďte scan vyplněné a podepsané přihlášky a zašlete ho nejpozději 7 dní před zahájením tábora na e-mail archeoparkvsestary@seznam.cz (v den tábora odevzdejte originál přihlášky)

-čekejte potvrzující e-mail s instrukcemi k platbě

-zrušení účasti na příměstském táboře (osobně, přes e-mail archeoparkvsestary@seznam.cz nebo přes tel. +420 731 541 960)

a) bez udání důvodu lze nejpozději 7 dní před začátkem tábora

b) rozmezí 6-0 dnů před začátkem tábora lze pouze z vážných rodinných nebo zdravotních důvodů; poplatek za tábor bude vrácen (může být však odečten poplatek 57 Kč za oběd)

c) nebude-li dítě z tábora omluveno a nedostaví se, poplatek 550 Kč je nevratný