Možnosti dopravy

Skupinové cestování

Základní a střední školy v Královehradeckém kraji mohou využít v roce 2024 dotační program 24KPG20 – Za kulturou v Královéhradeckém kraji na výdaje za dopravu. V případě zájmu o tuto dotaci kontaktujte příslušnou Místní akční skupinu (MAS) zpracovávající Místní akční plán (MAP).

VLAKEM:

Železniční stanice Všestary leží na trati 041 mezi Hradcem Králové a Turnovem. Od Archeoparku je vzdálená 1 km (12 min. pěšky). Jízdní řád najdete na IDOS.CZ

LINKOVÝM AUTOBUSEM:

Z Hradce Králové a zpět jezdí autobusová linka č. 108  a staví na zastávce Všestary, zdravotní středisko. Odtud je to do Archeoparku 250 m (3 min. pěšky). Druhou možností je linka č. 106, která staví na zastávce Všestary, odb. Rosnice. Vzdálenost do Archeoparku je 1 km (12 min. pěšky). Jízdní řád najdete na IDOS.CZ

Na této lince je možné nahlásit skupinu nad 15 osob nejpozději 7 dní před plánovanou přepravou pomocí formuláře na https://www.oredo.cz/skupiny/. Na základě tohoto hlášení je potom skupině potvrzen požadavek, případně je nasazen posilový autobus.

ZÁJEZDOVÝM AUTOBUSEM:

Parkoviště Archeoparku není od 11/2023 do 10/2025 k dispozici z důvodu přestavby přilehlé budovy.

Zájezdové autobusy mohou u stávajícího parkoviště pouze zastavit (aby vysadily a nabraly návštěvníky), ale parkovat budou u vlakového nádraží.