Recent Posts

1.7. otevíráme prázdninovou sezónu

Zítra otevíráme prázdninovou sezónu a vy z vás, kteří se k nám chystáte, máte možnost se potkat s účastníky Expedice Monoxylon, kteří budou od 10h pracovat kamennými nástroji na největším pravěkém plavidle na světě! Tak se zastavte, s radostí vám vše vysvětlí.    

Keltové na hranici římského impéria

Už za necelý měsíc proběhne v našem Archeoparku víkendová akce Dny živé archeologie, na kterou jsme čekali tři roky! Opět nás navštíví odborníci z Belgie, aby vám předvedli redukci železné rudy a odlévání bronzu v mladší době železné. V sobotu budou probíhat ukázky řemesel a nedělní program bude uzpůsoben více dětem. Jste srdečně zváni!

poslední 4 volná místa na 23.7.

https://jaknapazourek.cz/shop/kurzy-stipani/kurzy-v-archeoparku-vsestary Ze všech čtyř termínů zbývají pouze 4 volná místa na kurz štípání pazourku s Petrem Zítkou, tak se neváhejte přihlásit na email: archeoparkvsestary@seznam.cz

Příběh mamuta

Dokument o mamutovi ze Svobodných Dvorů se částečně natáčí i v našem v Archeoparku, kde můžete vidět kopie jeho klů, které jsou součástí naší expozice.

Nový přírůstek do našeho výstavního sálu

Máme nový přírůstek do naší expozice věnované experimentálnímu opracování kamene. Tento masivní kopytovitý sekeromlat z metabazitu (pokus vrtání č. 77) váží přes 7 kg. Brousili jsme ho kolektivně celkem 60 hodin a po dalších 66,5 hodinách vrtání do hloubky 51,8 mm z celkové síly kamene 61 mm, ho nyní můžete spatřit v jedné z vitrín […]

Přejít k navigační liště